RSS
Чорнобаївський сайт
Офіційний сайт смт.Чорнобай. Я люблю своє рідне містечко!
Работу предлагаю Главная страніца Работа нужна Услуги предлагаю Софт Услуги нужны
Офіційний сайт Чорнобай Чорнобай робота Чорнобай послуги

  Чорнобай - селище міського типу, центр району, розташоване в межах Придніпровської низовини, стоїть на річці Ірклій - лівій притоці Дніпра, за 22 км на схід від залізничної станції Золотоноша і за 49 км від обласного центру м. Черкаси.
На 01.07.2012 року населення Населення чорнобая становить на 2012 рік складає 8633 осіб (   Чоловіче населення Чорнобаївщини 3777 чол. і  Жіноче населення чорнобаївщини 4856 жін.); зареєстровано Чорнобаївські двори 3545 дворів. Селищній раді підпорядковане село Савківка,розташоване за 4 км від смт.
Чорнобай. Прапор города Чернобай Селище виникло в середині XV II ст. як слобода, заселена козаками Кропивенської  Кропивенська сотня Чорнобаївщини (Кропивнянської) сотні Переяславського полку.
Вперше згадується 1656 року.
Селище міського типу з 1965 року.    Чорнобаївські козаки
Районим центром став 07.03.1923 року.
Район - Дата утворення: 1923 Площа: 1,6 тис. кв. км, 7,7% від території області.    Відстань: від районого центру до м. Черкас 50 км.
Географічні дані: Район розташований в лісостеповій фізико-географічній зоні.
Площа, зайнята лісами, складає - 7895 га.,  водою - 35710 га.
На території району протікає 8 річок загальною довжиною 127,3 км.: Ірклій, Золотоношка, Кропив'янка, Коврай, Бурімка, Баталій, Франка, Лящівка. Південо- західну частину району омиває водне дзеркало Кременчуцького водосховища площею 5,9 тис. га., Кордони: Межує із Золотоніським, Драбівським районами Черкаської області, Оржицьким та Глобинським районами Полтавської області.
Селищ міського типу  - 1
Сільських населених пунктів - 52.
Чисельність наявного населення станом на 01.01.2008 року становить 45,3 тис. чол., 3,4% У тому числі: сільське - 37,4 тис., міське - 7,9 тис. чол.
Селищна рада - 1
Сільських рад - 29

Країна Україна 
Черкаська область пгт. Чернобай герб
Район
Код КОАТУУ: 7125155100

Офіційний сайт: Чорнобай
Основні дані 

Поштовий індекс 19900

Телефонний код +380 4739
Географічні координати 49°40′28″ пн.   ш.32°19′48″ сх. д.
(G)Координати: 49°40′28″ пн. ш. 32°19′48″ сх. д.
Висота над рівнем моря 121 м
Водойма р.Ірклій

Історія Чорнобай
  На 1.07.2012 року на території Чорнобаївської селищної ради проживає 8939 чол., з них в смт. Чорнобай - 8633 осіб в с. Савківка - 306 осіб. З них учасників Великої Вітчизняної війни 196, з них 11 інвалідів, 10 учасників бойових дій; дітей війни 726, воїнів-інтернаціоналістів 39 та 69 ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. На території селища живуть і представники інших національностей: росіяни, грузини, азербайджанці, вірмени, молдавани, білоруси, латвійці, чехи, поляки. Селище газифіковане, радіофіковане, електрифіковане, всі вулиці освітлені, є водогін, на території селища діє 2 АТС на 3069 основних номерів. Працює 1905 радіоточок, працівники вузла зв'язку доставляють громадянам більше 5 тис. екземплярів передплачених ними видань.    На території селищної ради функціонують 6 навчально-виховних закладів, Центр дитячої та юнацької творчості. 2 Будинки культури та 2 клуби, 4 бібліотеки, 1 кінотеатр, спортивний комплекс, стадіон, 2 футбольних поля.
   На території чорнобая працюють сільськогосподарські підприємства:
ТОВ Силікат - 1
СТОВ Агроко ПрАТ Чорнобай-птиця Філія ВАТ НВО Прогрес ФГ Журавка ПАТ Куцовол ПП Імперіал-плюс
ПАТ 17149
ВАТ Чорнобаївський завод продтоварів ПрАТ Чорнобаївська ПМК-3 СПМК-9 Спецмонтаж ЦЕЗ 6 Центр поштового зв'язку 2
РЕМ
райСТ Дирекція кооппідприємств Відділення національної АК Оранта Ветаптека та лікарня ветеринарної медицини КП ВУЖКГ ТОВ Чорнобаївський побуткомбінат
Райагрохім
Чорнобаївське державне комунальне пілприємство теплових мереж Района друкарня Управління з експлуатації газового господарства Банки => Аваль Київська Русь
Приватбанк
Надра Укргазбанк ПАТ Агріколь банк



  Карта чорнобаївського району
Чорнобаївський район розташований на сході Черкаської області. На півночі та заході межує з Драбівським та 3олотоніським районами, на сході - з Полтавською областю, а на півдні і південному сході омивається водами Кременчуцького водосховища. 
   Територія нашого району заселялась з давніх давен, про це  свідчить велика кількість археологічних пам' яток. Одна з найдавніших пам'яток - це стоянка первісної людини, яка відноситься до стародавньо-кам'яного віку - палеоліту, що датується 150 - 35 тисяч років тому. 
    Важливі дані для розуміння характеру матеріальної культури періоду неоліту дає поселення, що розкопане в 1957 - 1959 роках, Телегіним Д. Я., поблизу с. Бузьки. Навколо с. Іркліїв виявлено  близько 40 стоянок неоліту, поселень і курганних поховань епохи бронзи, поселень скіфського часу і ранніх слов'ян.
Наприкінці першого тисячоліття до н. е. та у перших сторіччях нашої ери відбувався процес формування слов'янських племен. На територй нашого краю жили представники одного з слов'янських племінних об'єднань - поляни. Про це свідчить селище ранніх слов'ян VI - VIII ст. н. е. в селі Велика Бурімка.
    Високо над Кременчуцьким морем піднялася Жовнинська гора - як дозорний, що уважно дивиться в степ. 
Так було і сто, двісті, а може й тисячі років назад. Хі ба що тоді більше було у ріки Сули рукавів і островків. Стіною скель нависає правий берег річки, повз них тихо несе своі води Сула в море. Саме тут, на березі Сули,колись стояли міста-фортеці Киівської Русі - Поляновщина,Желни, Кизівер, Лящівка, Римів.
   Територія Чорнобаївщини з її містами-фортецями входили до Переяславського князівства. Великого лиха Переяславським  землям завдала монголо-татарська навала. В 1239 - 1240рр. вся територія Чорнобаївщини була спустошена. Багато людей знищено або захоплено в полон. Ремесла занепали.   

    3 середини ХVI ст. Чорнобаївщина - під владою Великого Князівства Литовського, потім - під польськими магнатами. 

У ХVI на початку ХVII століть через збільшення феодального гніту посилився рух населення з правого на лівий берег Дніпра. Хвиля переселенців захлиснула, зокрема, і привільні придніпровські степи та низовини лівобережної Черкащини. Саме в цей час і виникає більшість населених пунктів Чорнобаївщини, а деякі відроджуються після занепаду.

Чорнобай на карті Чорнобаївського району

  Офіційний сайт смт.Чорнобай. Я люблю своє рідне містечко!  
Клац і карта відкрилась на повний екран  
Карта від одного умільця із смт.Чорнобай

Чорнобаївщина - стародавній козацькохліборобський край у серці України, що розіслався між чарівною Сулою і могутнім Дніпром. Це - одна з перлин лісостепової зони, яка завжди вирізнялася щирістю, гостиністю і працьовитістю людей, мальовничими селами і затишними містечками, колоритною самобутністю звичаїв, давньою історією поселень. А ще славна вона своїми родючими чорноземами, на яких споконвіку трудилися невтомні хлібодари, повсякчас готові стати на захист рідної землі. Звідси пішло у світ чимало талановитих, незборимих духом і силою визначних земляків, щоб прославити Україну вагомими здобутками у літературі, мистецтві, спорті. І пам'ять про них залишається незгасною.
Герб Чорнобаївського району Герб Чорнобаївського району: Опис герба Чорнобаївського районуОпис герба - Щит скошений срібними нитями закруглено-зубчатим перев'язом справа. В верхній зеленій частині два золотих снопи, покладених хрестоподібно. В нижній лазурній частині навхрест покладені золоті меч та стріла вістрям донизу. Щит увінчаний золотою короною з листям калини і колосків та обрамований гілками дуба з зеленим листям і золотими жолудями та гілками калини з зеленим листям і червоними гронами ягід. Гілки оплетені срібною стрічкою, на якій унизу напис. чорними буквами "ЧОРНОБАЇВСЬКИЙ РАЙОН".
5
8
3
6
9



В які ігри ви полюбляєте грати?
Всего ответов: 29
Реклама на сайті Чорнобай - 063-878-77-71 Ковка Киев
Найближчі населені пункти до селища міського типу    Чорнобай: Ви власник цих сайтів, пропоную співпрацю! м. Золотоноша20 км
смт. Оржиця29 км
м. Черкаси32 км
смт. Драбів34 км
смт. Новооржицьке48 км
м. Гребінка50 км
с. Великі Липняги56 км
м. Сміла59 км
м. Лубни61 км
Вівторок
19.03.2024
11:12

[ Управління профілем ]
Онлайн радио

OnLine
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Користувачів онлайн:
На сайті Чорнобай були:

Ремонт компютерів настройка та устаноака систем, програм та антивірусів, створення рефератів, дипломних, курсових, робіт.Банери та дизайн. Створення сайтів Черкаси - Чорнобай тел. - 063 - 878 - 77 - 71 - 096 - 180 - 12 - 12
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.5 Generic License.