RSS
Чорнобаївський сайт
Офіційний сайт смт.Чорнобай. Я люблю своє рідне містечко!
Работу предлагаю Главная страніца Работа нужна Услуги предлагаю Софт Услуги нужны
Офіційний сайт Чорнобай Чорнобай робота Чорнобай послуги

Кохайте і будьте коханимиЩо таке кохання?

Іннуїти, що живуть за Північним полярним колом, мають у своєму лексиконі десятки слів на позначення снігу, оскільки сніг у всіх його формах - пухкий, твердий, розсипчастий, дрейфуючий тощо - посідає центральне місце у щоденному житті та має неабияке значення для виживання цього народу. У нашій культурі, судячи з пісень, літератури та кіномистецтва, любов - істотний чинник нашого існування, але наша лексика на позначення явища безмежна складного, що виявляє себе в найрізноманітніших формах, надзвичайно обмежена, існує любов, що почуваємо до батьків, братів, сестер, товаришів, але якщо навіть не брати до уваги цю родинну чи платонічну любов, а лише кохання,   то і тут маємо справу із численними різновидами. Кожен з нас має власні міркування щодо кохання, але чи можна підвести під єдине визначення це універсальне та непостійне почуття? 

   Словник каже, що кохання - глибоке, ніжне і незбагненне почуття, що виявляється у пристрасному та турботливому ставленні до іншої особи і грунтується на духовній близькості, визнанні привабливих рис об'єкта кохання або ж на відчутті якоїсь глибинної спорідненості. Визначення непогане, наскільки це можливо, але кохання передбачає набагато більше. Воно може бути скороминущим та довговічним, бурхливо-неспокійним та доброзичливим, радісним і виснажливим, і воно змінюється щохвилини, щотижня, щороку. 

   Тисячоллтями люди намагаються збагнути і пояснити, що таке кохання. Як на мене, найкраще спостереження на цю тему зробили давні греки. Близько двох з половиною тисяч років тому Платон тлумачив кохання з погляду духовної завершеності і повноти. У діалозі «Учта» він висловив припущення, що кожна людина шукає свою другу половину, сподіваючись возз'єднатися в одне ціле. Він називав це прагнення людини до завершеності пошуками любові. У тому ж діалозі учитель Платона Сократ зауважив: У своєму об'єкті кохання ми шукаємо і прагнемо бачити те, чого самі позбавлені. 

   Кожна релігія має власне бачення любові, оскільки воно є стрижнем усіх наших релігійних переконань. Відвідайте першу-ліпшу церемонію вінчання за християнським обрядом, і ви неодмінно почуєте, що говорив св. Павло коринтянам: "Любов довготерпить, любов милосердствує, не заздрить, любов не величається, не надимається, не поводиться негречно, не шукає тільки свого, не поривається до гніву, не замишляє лихого, не радіє з неправди, але тішиться правдою. Усе зносить, вірить у все, сподівається всього, усе терпить! Ніколи любов не перестає!" Юдаізм стверджує, що чоловік і дружина доповнюють одне одного. За переконанням рабина Гарольда Кушнера, Талмуд повчає, що мужчина не є повноцінним без дружини, а жінка - без чоловіка. Коран також обстоює уявлення про любов як таку, що породжує єдине ціле:

"Бог створив чоловіка і жінку, щоби вони доповнювали одне одного, як ніч доповнює день, а день доповнює ніч". Буддизм порівнює любов та шлюб з постійним чергуванням почуттів порожнечі та блаженства. Далайлама, духовний лідер тибетського буддизму, твердить: "Любов і співчуття - природна потреба, а не розкіш. Без них людству не вижити". 

   Соціологи мають більш аналітичний підхід до розуміння любові. Для прикладу, Річард Репсон та Елейн Гетфілд, вчені з Гавайського університету, вирізняють два основні види любові, які назвали пристрасною та товариською. Під пристрасним коханням вони розуміють стан інтенсивного безперервного прагнення возз'єднатися із іншою людиною, який складається з теплих сексуальних почуттів та потужних емоційних реакцій. Дружня любов не така палка. Вона передбачає ніжні почуття та довірче ставлення до об'єкта кохання. При цьому людина відчуває глибоку емоційну прив'язаність і прагне взяти на себе додаткові зобов'язання щодо нього. 

   Роберт Стернберг, професор психології та виховання з Йельського університету, обстоює «трикутну» теорію любові, вважаючи, що її складають три речі: пристрасть, близькість і почуття відповідальності. Пристрасть - фізична складова: вона людину збуджує і робить відчайдушною, що інколи призводить до вельми необдуманих вчинків. Близькість - це відчуття насолоди від того, що ти поруч із коханим чи коханою, а почуття відповідальності виявляється у вашій спільній згоді та зобов'язанні дбати і розвивати взаємини, За переконанням Єтернберга, різні комбінації цих трьох складових виявляються в різних варіаціях любові, але яккщо вам пощастить, щоб усі точки трикутника запрацювали в унісон, ви можете розраховувати на вічне кохання.

Більш особистий погляд, що таке кохання?


 Оцініть наш сайт
Всего ответов: 41
Реклама на сайті Чорнобай - 063-878-77-71 Ковка Киев
Найближчі населені пункти до селища міського типу    Чорнобай: Ви власник цих сайтів, пропоную співпрацю! м. Золотоноша20 км
смт. Оржиця29 км
м. Черкаси32 км
смт. Драбів34 км
смт. Новооржицьке48 км
м. Гребінка50 км
с. Великі Липняги56 км
м. Сміла59 км
м. Лубни61 км
Вівторок
13.04.2021
02:39

[ Управління профілем ]
Онлайн радио

OnLine
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Користувачів онлайн:
На сайті Чорнобай були:

Ремонт компютерів настройка та устаноака систем, програм та антивірусів, створення рефератів, дипломних, курсових, робіт.Банери та дизайн. Створення сайтів Черкаси - Чорнобай тел. - 063 - 878 - 77 - 71 - 096 - 180 - 12 - 12
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.5 Generic License.